HakkımdaElif Güçlüten

1977 doğumlu yazar, liseyi Marmara Koleji’nde tamamladıktan sonra Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 1999 yılında mezun olur. 

Hayatı, doğup büyüdüğü şehirden uzakta, kendi başına kaldığı zaman tanımaya başladığını görür. Üniversiteden mezun olur olmaz iş hayatının yoğun temposunun içinde bulur kendini.

İş koşturması, toplantılar, İstanbul'un hızına yetişme çabaları, aşk acıları derken, "yazma" kabiliyeti olduğunun farkına varır. Yazmanın kendisi için bir tutku, kelimelere hayat vermenin ise bambaşka bir haz olduğunu ifade eden yazar, bu yetisini paylaşmak adına yeni trende ayak uydurarak “Şehirli Kızdan Hikâyeler” adlı kişisel blogunu açar.

Yaşadıklarını, çevresinde gözlemlediklerini, kendine has “biraz uçarı biraz dobra, yürekli ve karakteri gibi renkli” bir tarzda yazmaktadır. Blogunda 2009 yılından bu yana yayınladığı 100’ün üzerinde kısa hikâyesi bulunmakta olup yazılarının bir kısmını yazılı medyada okuyucuları ile paylaşmaktadır.

Yazar, kendisi gibi yazma stilinin de bloğuyla birlikte olgunlaştığını söylüyor. Ona göre giderek artan bir tutku, hatta belki de şu dünyadaki varoluş nedeni olduğuna inandığı “yazmayı” biraz daha ileriye götürmenin vaktidir. Kısa hikâyeler bu arzusunu dindirmeye yetmez hale gelmiş, kelimelerinin yarattığı dünyanın blog sayfalarına sığmaz olduğunu fark ettiğinde, “Günebakan” isimli ilk romanını kaleme alır.

Doğa aşığı, seyyah ve gerçek bir hayvansever olan yazar, finans sektöründe çalışmakta ve İstanbul’da yaşamaktadır.Blog yazıları ve yorumlar

Bu blogda yer alan yazıların izinsiz başka bir sitede yayınlanması fikri haklar kanununa göre yasaktır.

Sitenin izin alınmadan ya da kaynak gösterilmeden kopyalanarak başka blog veya sitelerde yayınlanması durumunda, söz konusu kişilerin IP adreslerinden tespit edilerek haklarında yasal işlem yapılacaktır.

Blogdaki yazılara yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur.