9 Haziran 2011 Perşembe

Namuslu Erkek

Eskiden namuslu erkek diye bir kavramın yer yüzünde hiçbir tarih döneminde var olmadığını düşünürdüm. Meğer bunca yıldır inandığım, bildiğim şey doğru değilmiş. Gerçekten namuslu erkekler de yaşarmış…

Namuslu erkekten kastım, tek eşli olmayı becerebilen, hiçbir akıl çelmeye gelmeyen, tahriklere kapılmayıp iffetini korumayı başarabilen, aldatmayan, soyuna az rastlanır erkek profili. Kulağa aslında olmazmış gibi geliyor değil mi? Malum erkek soyu her çiçekten bal alan, daldan dala konan, Sultan Sülüman misali geçmişten gelen “harem sahibi olma genini” bünyesinde barındıran bir tür olduğundan, insanın hiç mi hiç inanası gelmiyor.

Ama bütün bunların, artık adına hipotez mi dersiniz, karine mi dersiniz bilemem, hepsini çürüten, ve de türüne ender rastlanan zat-ı muhterem kişiyle tanışma şerefine nail oldum. Bizzat değil canım. Zaten nerede bende o şans? Anlatılanı aktaracağım size ve tabi ki isim vermeden...

Esas kızımız P.A. hoş, alımlı fıstık gibi bir çıtır. Giydi mi minileri, yerleri gökleri yerinden oynatırmış attığı adımlarıyla... Namuslu erkeğimiz de yımırta gibi bir çocuk… Karizmatik ve cool tavırlarıyla geçtiği yerden adeta rüzgarlar estirip, tüm kızların bakışlarını üzerinde toplamaya yetecek Allah vergisi bir görüntüye sahip imiş. İkisi de aynı şirkette, farklı departmanlarda çalışıyorlarmış. Gönül koymuş kızımız N.E.’ye (Namuslu Erkek’e yani), bir şekilde görmüş beğenmiş. Binanın içinde, asansörde rastlamaya görsün kızın kalbi booomm booom diye atar, vücudunun her hücresine ateşler basarmış. O kadar kimyası uyuşmuş yani. Nasıl olur, bir iki görmeyle demeyin, oluyormuş işte.

Fakat maalesef ortak arkadaşlarından öğrendiği kadarıyla çocuğun bir sevgilisi varmış. Kendine o kadar güveniyormuş ki kız, bir şekilde bu çocukla konuşabilse, aynı ortamda olsa ve kendini gösterme fırsatını yakalasa, belki de bir şeylerin başlangıcı olur diye düşünmüş. Ama ne yapmalıymış?

Şehirli Kız: Naber Pcim, Nasılsın? Naptın bana daha önce anllattığın şeyi? Karar verdin mi?

PA: Ya bilmiyorum, napcağıma karar veremedim henüz. Yani facebook’tan pat diye mesaj atsam, ya da friend request yollasa bariz asıldığım belli olcak çocuğa.

ŞK: Eh yani, biraz öyle olur..

PA: Sonra aklıma linkedin geldi. Hani bu site daha bir böyle business ortamı. Hem aynı şirkette çalışıyoruz falan filan

ŞK: İyi de hani sevgilisi vardı çocuğun. Yollasan nolcak ki?

PA: Ya yok kızım ya, ben bir konuşayım. İçim rahatlar en azından, keşke yapsaymışım demem sonra…

ŞK: Peki bakalım sen bilirsin, ama sonunda üzülen sen olacaksın gibi bir his var içimde. Sonra gelip omzumda ağlama..

Neyse bizim kız dinler mi hiç? Dinlemedi tabi. Dediğini yaptı, linkedin’den request yolladı. NE de kabul etmiş. Böylece ufak ufak mesajlaşmaya başlamışlar, aynı kurumda çalışmanın verdiği rahatlıkla. Arada bir de kahve içmişler. Eee diyeceksiniz, nerede bunun namusluluğu? Yok işte, öyle değil. Başkası olsa öteye “götürmeye” çalışır. Lakin Namuslu Erkeğimiz hep sınırlarını bilmiş, kendine atılan şutların gol olmasına asla izin vermemiş. Şunu da belirteyim esas kızımız normalde asla böyle şeyler yapmayan, gayet halim selim bir hanımefendi. Gönül işte ne diyebilirsiniz ki?

Aradan zaman geçmiş ve bir gün PA tatildeyken mail atmış…

PA: Naber?

NE: :) Sıkıntılı… Senden naber?

PA: Sıkıntılı mı? Aaa yazık sana. Bense tatilde uzanmışım kumsala yapıyorum :)) Oppsss! Bunu söylememeliydim dimi? :P sen şimdi orda takım elbiseni giymiş otururken, ben plajda rahat rahat oturuyorum. Ama sen takım elbise giy ya, yakışıyor sana. Hoş kotlu görmedim seni, o yüzden yorum yapamıyorum.

NE: Neeeeee tatil mi???? Kendimizi “suit up” diyerek teselli edelim ;) Şımartıyorsunuz beni hanımefendi, takım elbise olmadan dışarı adımımı atmam bundan sonra :)

PA: Ehehehhe. Bi dakika yaa. Ama amaaaa sen takım elbise giymeden çıkmam diyosun da, bunun bana bi faydası yok ki ben göremedikten sonra..

NE: Ama görünmemi istemiyolar benim :(

PA: Kimler istemiyo? Yoksa yoksaaaa sen de mi yasaklı siteler listesindesin?

NE: Yasaklı siteler güzel tanımlama ;) efet Türk Telekom tarafından bi süreliğine engellendim ben…yayın hayatımıza bi süre ara vereceğimiz için siz değerli izleyicilerimizden özür dileriz, yayın akışımıza tarihte büyük keşifler adlı belgesel yapımla devam edeceğiz …;) ben de orda, uzaktaki takım elbiseli adam olurum. Olmaz mı?

PA: Hmmmmmm. Demek o yüzden böyle bi uzaksın sennn. Ben de diyorum alla alla niye hiç yüz vermiyor, hem de benim gibi birine. Böyle de self confidence’ı high bi insanım işte :P ama işe yaramadı tühh :( Şirket el değiştirirse hisse almak isterim, halka arzı ilan edilirse tabi ki :)

NE: Efet, yoksa bu kadar ifadesiz ve soğuk bir tip olarak hatırlanmak istemem :) Bi dahaki sefer…:)

Ve böylece esas kız bu işin sonunun olmayacağını anlamış ve Allah sahibine bağışlasın diyerekten kendi yoluna gitmiş. Namuslu Erkek de ilişkisine devam etmiş…

Demek ki neymiş, erkeklerin hepsi uçkur peşinde koşmazmış. İki kıkır kıkıra, bir yandan gülüşe tav olmayacak kadar iffetli, adam gibi adamlar da varmış hayatta. Allah’ın her kadın kuluna böylesine kaya gibi birer namuslu erkek nasip etmesi dileğiyle “Amin” diyorum..

Bu arada bu yazı tarihsizdir. Hayatımın zamanı belirsiz olan bir döneminden alıntıdır. Şimdi hadi buyurun bakalım bulun kimmiş bu kişiler? Bulamazsınız, hiç boşuna uğraşmayın. Zaten niye söyleyeyim ki? Hem belli mi olur, belki ileride böylesine az bulunur bir nimetten faydalanma hakkı bana da geçer. Kim bilir?8 yorum:

 1. Namus !

  Namusun tanımı "toplumsal değerlere bağlılık" !

  Hangi toplumsal değerler?

  Osmanlı soyundan gelen harem kültürü ile yüzyıllar yaşamış olan toplumsal değerler mi?

  İslamın getirdiği çok eşlilik felsefesini uygulayıp, imam nikahlı 4 eş ile yaşayan aşiret liderleri olan toplumsal değerler mi?

  Nişantaşı'nda swinger partilere katılıp "eğlenen" toplumsal değerler mi?

  Yoksa orgy partilerde "eğlenmeyi" tercih eden toplumsal değerler mi?

  Kişi kendini hangi toplumun içerisinde görüyorsa toplumsal değeri odur. Çünkü o toplum ona aksi bir yaptırımda bulunmaz ve yargılamaz.

  Dolayısıyla bence namuslu erkek/kadın yoktur, bulunmak istediği toplumda bulunamayıp, içerisinde bulunduğu toplumun kabul edemediği kişiler vardır. Bu kişiler namussuz olarak nitelendirilir. Bunun en basit örneği, Hollanda'daki eşcinsel evlilikler :) O kişiler orada namuslu bir şey yapıp yasal olarak evleniyorlar, burada iki erkek veya iki kadın evlendiğinde, toplumun onları nasıl nitelendirileceğini hayal gücümüzü kullanarak sanırım hepimiz bulabiliriz. :)

  umarım namuslu biri ile değil de, monogamist biri ile böylesine az bulunur bir nimetten faydalanırsın. :)

  YanıtlaSil
 2. izmirden mustafa10 Haziran 2011 16:08

  namuslu erkekler de namuslu kadınlar kadar fazla. Onlar ne kadarsa, erkekler de o kadar. Bu arkadaşınızla sohbet ettiğiniz gibi,birileriyle birlikte olan arkadaşlarınızın da hikayeleri vardır mutlaka. Onlardan da yayınlayabilirsiniz.

  Birkaç kez hurriyette linkini görüp tıkladığım bir blog. Tebrik ederim, keyifli yazılar yazıyorsun. lazer epilasyon problemlerini okurken baya eğlenmiştim.

  sevgiler

  YanıtlaSil
 3. Bence hayatının bir döneminde senin deyiminle 'namuslu' olan erkekler, bu yaşam tarzlarının bir şekilde bitmesiyle birlikte, (ayrılma, kazık yeme, etc.) yine senin deyiminle 'namussuz' erkeklere dönüşüyorlar. Bu yüzdendir ki piyasada istediğiniz tarzda erkek bulmakta zorlanıyorsunuz sanki...

  YanıtlaSil
 4. Sevgili Hüseyin,

  Sanırım olayı özetledin. Bu arada mailini aldım. En kısa sürede cevap yazacağım.

  Sevgilerimle..

  YanıtlaSil
 5. Namuslu olsan bir türlü olmazsan bize uymaz.
  Namuslu oldunmu kesin seni namussuzlar bulur, onlarla eş, arkadaş, sevgili olursun,
  onlarda seni kendileri gibi zannettikleri için kazıklar, aldatır, soyar soğana çevirir.
  Namuslu oldunmu bu zamanda aldatmadığın için salak olursun, çalmadığın için hıyar olursun,
  Para kazanmazsın doğru dürüst, çünkü malı namussuzlar götrürür,
  İşte bu yüzden bu zamanda namuslu erkek kadın ne olursa buldunmu şaşırıcaksın
  Onlar iyi bakıcaksın çünkü yakında bulmak imkansız olacak..

  H.O.C.

  YanıtlaSil
 6. Elocum kuzum, namus bunun neresinde? Adam arkadasini resmen listeye almis sevgilisi arkasini dondugu ilk an resmen atliycak ustune. Buna namus degil korku denir gercekte. Namuslu olan adam sevgilisinden ayrilinca yenisini bulur elbet ama bulacagi kisiyi iliskisi sirasinda bulmusta kenarda kosede saklamis olmaz. Bu is aynen "acil durumlarda cami kirin" haline donmus. Numarayi bi koseye kaydet "acil durumda ararsin" :)

  YanıtlaSil
 7. Namuslu olduğundan değil sevgilisinden tırstığından ,kıza atlamamış bencede;)
  Köylü..

  YanıtlaSil
 8. Namus için yaşar Namus için ölürüz işte N.E lerin sloganı

  Baba yorgun...

  YanıtlaSil

Blog yazıları ve yorumlar

Bu blogda yer alan yazıların izinsiz başka bir sitede yayınlanması fikri haklar kanununa göre yasaktır.

Sitenin izin alınmadan ya da kaynak gösterilmeden kopyalanarak başka blog veya sitelerde yayınlanması durumunda, söz konusu kişilerin IP adreslerinden tespit edilerek haklarında yasal işlem yapılacaktır.

Blogdaki yazılara yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur.