14 Aralık 2009 Pazartesi

Alın, verin. Ekonomiye can verin..

Eşit olduğumuzu iddia ederiz erkekler ile. Her yönden eşit haklara sahip olmak isteriz. Çoğu konuda onların sahip oldukları özgürlüğe, rahatlığa bizler de sahip olmak isteriz.

Yalan mı? Doğuştan 1-0 öndesiniz beyler. Hoş günümüzde neyse ki "oğlan olsun, çamurdan olsun" durumu azaldı, ama kırsal kesimde devam ediyor olsa gerek. Bu konuya girmeyeceğim. Benim bahsedeceğim şey farklı...

Eskiden bir sünnet dertleri vardı, artık onu da doğar doğmaz bir iğneyle ağrısız sızısız hallediveriyorlar. Bebecik anlamıyor bile ne olup bittiğini. Biz ise adeta "acıların kadını" durumunda, yok 9 ay şişgöbek dolaş, kilo al, sonra vermeye çalış. Hatta vereme. Vücudun deforme olsun. Tamam sonuç için bu fedakarlığa katlanmak muhteşem bir şey. Ama yani neden ya rabbim adil davranmamış ki? Bütün derdi tasayı bize bırakmış da, erkeklere sadece minicik, ufacık tefecik bir "katkı payı" bırakmış. 


Selülitinden tutun da, saç bakımı, cilt bakımı oooooo.... Sakın "Bizim de var canım, saç bakımımız, cilt bakımımız..." demeyin. Çünkü aynı şey değil, bunu siz de biliyorsunuz. Aaa bir de onu nasıl unuturuz, her ay çektiğimiz sıkıntı da var. Hatta o sıkıntı öncesi yaşanan PMS, off offfff. Tanrım neydi günahımız? Say say bitmez. Hatta kıl tüy muhabbetine girersek hiç çıkamayız...

Kozmetiğe, tekstile verdiğimiz paraları düşünürsek, ekonomiyi ayakta tutan biz kadınlarız yahu. Biraz daha abartıyım, dünya bizim sayemizde dönüyor. Aksini ispat edin sıkıysa.

Çok rahattsınız şu hayatta. Gerçekten... Tadını çıkarmaya bakın. Hoş çıkarıyosunuz da. Erkek olsam, ben de aynını yapardım. Yapın da, birşey diyen yok.

Lakin sonunda bazı yönlerden bizim de, sizinle aynı haklara sahip olmaya başladığımız söylenebilir. Çok eğlenceli bir durum mevcut. Las Vegas'ta kadınlara hizmet verecek "genelev" açılıyormuş. Canım yok, gideceğimiz yok da olay komik ve de düşüncesi hoş.

Yani düşünün, hayatın sürekli kaymağını yiyen siz erkekler gibi, sonunda kadınlar da egolarını tatmin etme fırsatına erişmiş oldular. Yani en azından Amerikalı kadınlar, ya da oraya yolu düşecek olanlar... Gidecekler geneleve, hani filmlerde olur ya, bir sürü kadın giymişler seksi iç çamaşırları yarı çıplak vaziyette ortalıkta dolanıyorlar. "Müşteriler" gelince daha bir şuh bakıp, kendilerini seçtirtmeye çalışırlar. Erkek de uzun uzun bakar, beğenir, seçer raftan domates seçer gibi. İyisini almaya çalışır, ezik, pörsümüş olmasın, aman diri olsun falan filan.. İşte o manzaranın bir de erkek versiyonunu hayal edin. Bir sürü erkek, böyle giymişler boxerları, vücutlar diri, kaslı... Kadın müşteri gelince, böyle edalı cilveli hareketlerde bulunup, dikkat çekmeye çalışıyorlar. Kadın da birini seçip, odaya çekiliyor. Sonra da hooopp, başucundaki komidine para bırakıveriyor...

Genelev’in sahibi Bobbi Davis'in dediğine göre, ulvi bir amaç da barındırıyormuş yaptığı atılım. İçinde bulunulan kriz döneminde, ekonomiyi canlandıracağı düşüncesindelermiş bu genelevin.

Ne yapsak Türkiye'ye de mi açsak bir tane? Biz de "krizdeyiz", yani ekonomik krizdeyiz. Reklamını da yaparız ne güzel, " Alın, verin. Ekonomiye can verin." Hatta bir de bunun strip club tarzını açsalar da, strip pool da şov yapan erkeklere para yapıştırsak. Hoş olmaz mı? Ne dersiniz?


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Blog yazıları ve yorumlar

Bu blogda yer alan yazıların izinsiz başka bir sitede yayınlanması fikri haklar kanununa göre yasaktır.

Sitenin izin alınmadan ya da kaynak gösterilmeden kopyalanarak başka blog veya sitelerde yayınlanması durumunda, söz konusu kişilerin IP adreslerinden tespit edilerek haklarında yasal işlem yapılacaktır.

Blogdaki yazılara yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur.