24 Ekim 2009 Cumartesi

Gel, Terörist Olsan Da Gel!. Gel Ki Affedelim!

Çok kızgınım çok... Politika ve siyasi konularda yazmamak konusunda karar almıştım. Fakat dayanamadım, yazıyorum.

"Olmaz böyle şey" dedirten bir konu PKK'lıların affı. Hatta dahası var. Aftan yararlandıktan sonra sivil sayılacaklarmış. Bu da demek oluyor ki bu teröristlerden askerliğini yapmamış olanlar, askere de alınacaklarmış. Düşünsenenize bırakın aramıza sütten çıkmış ak kaşık misali karışmaları yetmezmiş gibi, bir de vaktiyle hiç gözlerini kırpmadan vurdukları, öldürdükleri Mehmetciklerimizle birlikte omuz omuza yeri gelecek çarpışacaklar, hatta aynı yerde uyuyacaklarmış. Var mı böyle bir şey? İnanabiliyor musunuz? Ne yani içlerindeki o kötü ruhlarından kurtulup, çok inandıkları, savundukları ideolojilerini bir anda unutuvericekler mi? Yahu bu adamlar canlı bomba olmak için eğitim alıyorlar, beyinleri yıkanıyor. İnandırıcı geliyor mu size affedildiler diye tüm bunları unutacak olmaları?

Nereden belli bu vatan hainlerinin aramıza karıştıktan sonra da gizli gizli örgütlenip daha büyük kıyımlara imza atmayacakları? Beni, seni, bizi kim koruyacak o zaman? Bakın söylüyorum, öldüğümüzle kalırız bu ülkede. Faili meçhullardan biri oluruz.

Sinirlerim tepeme çıkıyor, ölen teröristlerin topraklarımıza hem de törenlerle gömüldüğüne dair haberleri izleyince. Hakları yok bir zamanlar uğruna kan akıtılarak kazanılan bu topraklara, o vatan hainlerinin leşlerinin gömülmesine. Hakları yok bu ülkede olmaya. Hakları yok anaları evlatsız, çocukları yetim bırakmaya. Hakları yok affedilmeye..


Teröristleri bir "kahraman" ilan etmedikleri kaldı. Çoşkuyla, törenlerle karşıladılar. Sesimiz çıkmadı, çıkmaz da. Millet olarak bastırılmışız çünkü. Sadece biz değil o yüksek makamlarda olanlar da üç maymunu oynar olmuşlar. Duymuyorlar, görmüyorlar, ses çıkarmıyorlar. O kadar ki vatan hainlerinin parti kurmasına izin vermişiz, dokunulmazlık kazanmışlar. Mitinglerde, basın açıklamalarında gencecik Mehmetciklerimize kıyan teröristleri kahramanlarmış gibi savunmalarına göz yumar olmuşuz. Hatta ve hatta elebaşlarına "Sayın" diye hitap eden bu namussuzları dinler olmuşuz. Zaten niye besler dururuz onu da bilmem. Oradan kararlar alıp avukatları aracılığıyla teröristleri yönetmeye devam edebilsin diye mi?

Biz aşmışız arkadaş ülke olarak. Gerçekten.. Adam öldür, suç işle, dağlarda terörist ol, çatışmaya gir, ülkeyi sat.. Ölen öldüğüyle kalır. Başka da hiçbir şeycikler olmaz bu ülkede. Affedilirsiniz.. Hatta aradan biraz zaman geçsin tamamen unutulur herşey. Hep öyle olmadı mı?


2 yorum:

 1. Cok guzel yazmissin, az bile yazmissin...

  Ama, terorist olmayan, guya temiz (!) olan, simdi bakan olan, basbakan olan, hatta Cumhurbaskani (!) olanlar... Onlar daha mi temiz?

  Daha birkac yil once "Demokrasi amac degil aractir", "Hem laik hem Musluman olunmaz", "Demokrasi bir trendir, istedigimiz noktaya gelince ineriz" diyen de onlar degil miydi?

  Ama, bizim gerizekali halkimiz, secimden once komsusuna verilen buzdolabina bile kandiktan, uc kurus paraya degil kendisini, cocugunu sattiktan (bakiniz Sosyal Guvenlik Yasasi!) sonra...

  Az bile bunlar, az! Cok daha fazlasini hakediyor bu aptal insanlar toplulugu!

  YanıtlaSil
 2. Bu ulkede asil lazim olan Turk Acilimidir. Elif cim, cok guzel yazmissin. Saygin

  YanıtlaSil

Blog yazıları ve yorumlar

Bu blogda yer alan yazıların izinsiz başka bir sitede yayınlanması fikri haklar kanununa göre yasaktır.

Sitenin izin alınmadan ya da kaynak gösterilmeden kopyalanarak başka blog veya sitelerde yayınlanması durumunda, söz konusu kişilerin IP adreslerinden tespit edilerek haklarında yasal işlem yapılacaktır.

Blogdaki yazılara yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur.