31 Ekim 2009 Cumartesi

Derin Uykuya Dalma Türkiye!Bir bu kalmıştı, onu da yaptılar. Atamı pastadan çıkarttılar, tam oldu.

Bu kadarı da hiçbir ülkede görülmemiştir. Arkadaşım sen bugünlere geldiysen, bunu o büyük insana borçlusun. Bu ne terbiyesizlik, yol yordam bilmemezlik? Amerikan filmlerinde çok görürüz, doğum günü pastasından yarı çıplak striptizci kız çıkmasını. Sen kime güvenip neye güvenip de Atama bu saygızlığı gösterme cesaretinde bulunabiliyorsun? Dalga mı geçiyorsun? Sorarım size bugün en geri kalmış ülkede bile varlıklarını borçlu oldukları kişi veya kişilere böyle bir saygısızlık yapıldığını gördünüz mü, hiç duydunuz mu?

Bakın söylüyorum, bunlar daha başlangıç. Önce okulların isimlerindeki "T.C." kısaltmasını kaldırdılar, alfabeyi öğretmeye "A" harfinden değil "E" harfinden başlanması kararını aldılar, okullara bu yönde talimat verdiler. Sonra "Barış Elçisi" diye eli kanlı teröristleri affettiler, yitip giden şehitlerimizi hiçe sayarak. Şimdi de bu.

Uyanmamız, olanlara, yapılanlara "dur" dememiz için daha ne yapmaları lazım anlamadım ki. Yani göz göre göre, Atatürk'ün bu vatan için yapmış olduğu fedakarlıklara karşı her birimizin içinde beslediği minnettarlık ve sonsuz özlem duygusunu unutturmaya, silmeye hatta genç beyinlere sokmamaya çalışılıyor(!). Yok öyle yağma, unutturamazsınız. O kadar kolay değil!

Gözünü aç Türk milleti. Bir bulaşık makinesine kanma, gözlerini boyamalarına izin verme. Vurdumduymaz olma, kayıtsız kalma. Gözünü aç, kendine gel. Uyan, uykun daha da derinleşmeden..

(Not: Büyük önderimiz Atatürk'e yapılan bu saygısızlığı televizyonda izlediğimde içim sızladı. O yüzden hafızamda, hafızalarımızda yer etmemesi için "o anın" fotoğrafını bilerek kullanmadım. Ben Atamı öyle görmek istemiyorum, kimseler de görsün istemiyorum. Ama bu demek değil ki, bu ayıbı ve bunu yapanları unutacağız.)

3 yorum:

 1. Yüreğine sağlık Elocan.. Keşke herkes senin kadar duyarlı olup bu tepkisini bir şekilde gösterse :(
  mali

  YanıtlaSil
 2. herkes senin kadar duyarlı olabilse ülkemiz bu hale gelmezdi teşekkürler

  YanıtlaSil
 3. Ben teşekkür ederim.

  Yapılacak tek bir şey var. O da bize tanınan seçme hakkını doğru şekilde kullanarak sesimizi duyurmak ve tepkimizi bu şekilde göstermek.

  Lütfen tepkisiz kalmayın..

  YanıtlaSil

Blog yazıları ve yorumlar

Bu blogda yer alan yazıların izinsiz başka bir sitede yayınlanması fikri haklar kanununa göre yasaktır.

Sitenin izin alınmadan ya da kaynak gösterilmeden kopyalanarak başka blog veya sitelerde yayınlanması durumunda, söz konusu kişilerin IP adreslerinden tespit edilerek haklarında yasal işlem yapılacaktır.

Blogdaki yazılara yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur.