25 Ağustos 2009 Salı

Kontörlü Yazar

Akşam her zaman oturduğum koltuğuma kurulup, 19.00 haberlerinin İstanbul trafiğinin seyretmeme "izin verdiği" kadarlık kısmını izliyordum. Bir de ne göreyim, haberin başlığına bakın "Kontörlü Yazar".

Sizin de bildiğiniz gibi yazarlık kimliğimi (junior yazar diyelim) ortaya çıkardığım şu günlerde, bu haber oldukça dikkatimi çekti. Başladım izlemeye...

Haberin konusu kısaca şöyle; bu şahsiyet vaktiyle mühendismiş ama bırakmış. Artık kim bilir neden bıraktı mesleğini, kriz, işsizlik vs... Zaten kendisi yazmayı evvelden beri severmiş, ve hobi olarak başladığı bu yeteneğini internete taşımış. (Size de tanıdık geldi mi? :) ) Neyse bir süre sonra “Bezgin Bekir” tiplemesinin yaratıcısı karikatürist Tuncay Akgün’ün isteği üzerine başlamış yazı yazmaya bir dergide, yani bir nevi "keşfedilmiş" bu arkadaş. Olmaz olmaz demeyeceksin, herşey olabilir şu hayatta.

Doğum gününde de bir yazı yazmış köşesinde ve ona doğum günü hediyesi olarak parasal katkıda bulunmak isteyen okurlarına çağrıda bulunmuş, hesap numarasını da yazarak. Ve insanlar para yollamışlar, 15 gün içinde 600 TL birikmiş hesabında.

Mali durumu pek iyi değilmiş. Daha sonra tabi neden olmasın diye düşünerek, açık açık yazmış "Para verin, yazayım". Yazmaya devam edebilmek için paraya ihtiyaç duyduğunu, eğer yazılarını okumaya devam etmek istiyorlarsa hesabına para yatırmalarını söylemiş. Onlar da yatırmışlar. Marttan beri devam ediyormuş bu olay. Enteresan...

Doğum günümün yaklaştığı şu günlerde, acaba diyorum.... Yok artık daha neler!


Not: Ben sadece 30'umdan sonra keşfedilmeyi bekliyorum. :)


1 yorum:

  1. Hmmm,

    Walla Elif'cigim, gercekten de "neden olmasin" diye yaklasmak guzel sonuclar dogurabiliyor :)

    Hem, kaybedecek neyimiz var ki?

    YanıtlaSil

Blog yazıları ve yorumlar

Bu blogda yer alan yazıların izinsiz başka bir sitede yayınlanması fikri haklar kanununa göre yasaktır.

Sitenin izin alınmadan ya da kaynak gösterilmeden kopyalanarak başka blog veya sitelerde yayınlanması durumunda, söz konusu kişilerin IP adreslerinden tespit edilerek haklarında yasal işlem yapılacaktır.

Blogdaki yazılara yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur.